Založ si blog

„Prečo chce táto vláda vyzabíjať medvede? „

DALI STE SI OTÁZKY „PREČO JE TOĽKO MEDVEĎOV MIMO LESA?“ alebo „PREČO TÁTO VLÁDA CHCE VYZABÍJAŤ MEDVEDE?“
Možno sú premnožené a možno nie. Nie som špecialista na chov medveďov. Sú premnožené naozaj, alebo je to len hra na city pre ľudí? Ak sú premnožené tak na počet km2 pôdy, alebo na km2 lesa? Kde dostaneme pravdivú odpoveď?
Isté sú 2 veci určite:
1. Medvede častokrát idú mimo les, hľadajú potravu. Vo svojich prirodzených teritóriách sa ich životný priestor zmenšuje. A prečo idú aj mimo les, ktorý im dáva jedlo a zároveň aj ochranu?
2. Táto vláda doslova klčuje, ničí, vyrubuje, vyhladzuje tisíce hektárov kvalitných slovenských lesov. Lesov, ktoré dávajú ľuďom kyslík. Lesov, ktoré dávajú prirodzenú ochranu zvierat. Lesov, ktoré sú domovom pre zvieratá.
Nechodia medvede náhodou mimo les, pretože už nemajú kam ísť?
Dajte si odpoveď sami.
Prečo je toľko útokov medveďov na ľudí. Nie je to náhodou preto, lebo médiá sekundujú zámerom tejto vlády? Možno bolo tiež toľko útokov v minulosti, ale nepísalo sa o tom.
Alebo je to tým, že poniektorí si myslia, že sú nadľudia, že sú nad prírodou?
Ja som mal možnosť raz sa stretnúť s medveďom vo voľnej prírode. Nebolo mi všetko jedno. Rozhodne som ho nefotil, aj keď som mal foťák v ruke v tej chvíli, ale snažil som sa zmiznúť čo najskôr. A keď idem do miest, kde sú medvede, rozhodne ich nevyhľadávam ako poniektorí, aby si prinieslo foto, alebo video.
My ľudia, keď ideme do lesa, tak vchádzame do ich domova, do ich teritória a tak by sme sa mali aj chovať. Mali by sme si uvedomiť, že ak chceme všetci prežiť, musíme žiť v spoločnej symbióze. V harmónii s prírodou a zvieratami. Tým, že im klčujú a doslova vyhladzujú lesy, berú im domov. To ako keby nám zobrali byty a ostatní by sa sťažovali, koľko ľudí je bez domova.
Uvedomte si, že v politike sa náhody nedejú a médiá patria tým istým, ktorí vlastnia a riadia v skutočnosti túto vládu. Kde ste videli kdekoľvek v zahraničí, aby prišla nejaká zahraničná firma do Álp a klčuje im tam vzácne lesy? Nikde. Len tu na Slovensku!!!
Ďakujem, že ste si to prečítali.

Hirošima 6. 8. 1945 a Nagasaki 9. 8. 1945

08.08.2022

HIROŠIMA 6.8.1945 a NAGASAKI 9.8.1945 V týchto dňoch si pripomíname 77. výročie zhodenia atómových bômb na Hirošimu a Nagasaki. Vojská USA zhodili atómovú bombu na civilné obyvateľstvo, nie na vojenské objekty. Dodnes nevieme presný počet obetí. Prvý deň zahynulo približne 120.000 ľudí. Do 4 mesiacoch to bolo už 240.000 ľudí. A neskôr sa následky z ožiarenia, [...]

Prečo boli socialistické deti na tom lepšie ako teraz?

29.07.2022

Prečo boli socialistické deti na tom lepšie ako teraz? Keď sme boli ešte deti, na skole nás okrem vedomosti, učili byt lepším človekom. Učili nás slušnosti, pokore, vážiť si starších ľudí, pomáhať s nákupom, keď uvidíme ženu, alebo staršieho človeka, pozdraviť… A.. Učili ešte jednu dôležitú vec. Učili nás pracovať a nebáť sa práce. Mali sme [...]

Múdrosť ukrytá v starých knihách

28.07.2022

Vždy, keď zoberiem do rúk knihu, ako prvé si k nej privoniam. Tie nové voňajú „čistotou a novotou“ a tie staré…tie staré voňajú históriou a múdrosťou, ktorú nám tu zanechali predchádzajúce generácie. Každá kniha má svoj vlastný príbeh. Môžete mať 100 rovnakých kníh položených vedľa seba. Navonok sa môžu zdať rovnaké, ale každá z nich nosí [...]

Afganistan

Bombový útok na mešitu v Kábule si vyžiadal najmenej desať obetí vrátane prominentného duchovného

18.08.2022 06:40

Podľa očitého svedka výbuch spáchal samovražedný atentátnik.

Ukrajina Rusko Krym výbuchy Podoľak reakcia uarus

ONLINE: Panika na Kryme. Kyjev dokáže triafať ciele hlboko v tyle

18.08.2022 06:00, aktualizované: 08:35

Ukrajina je schopná zasahovať ciele ďaleko za líniou frontu na územich okupovaných Ruskom. Rusi urýchlene presúvajú lietadlá z Krymu.

turistika, vysoké tatry, dovolenka, chata pri popradskom plese

Polovicu slovenských národných parkov vlastnia súkromníci. Spoplatnia ich návštevu?

18.08.2022 06:00

Financovanie ochrany prírody je dlhodobo neudržateľné. Hlavným dôvodom je závislosť od príjmov z fondov Európskej únie.

Rushdie

Muž obvinený z útoku na Rushdieho rešpektuje iránskeho vodcu

17.08.2022 23:25

Na otázku o Rushdiem odpovedal, že ho nemá veľmi rád.

Eddie W. Nicholas

Láska je jediným skutočným zmyslom života

Štatistiky blogu

Počet článkov: 108
Celková čítanosť: 339696x
Priemerná čítanosť článkov: 3145x

Autor blogu