Založ si blog

Prečo slovenskí liberáli mlčia a nekričia : Dajte ho chudobným !

Americkí farmári v dôsledku pandémie začínajú mať problémy a mlieko z farmárskej produkcie musia jednoducho vylievať do kanálov alebo na polia. Reštaurácie a školy či iní odberatelia sú v karanténe a tak produkcia vyjde navnivoč. Slovenskí liberáli,ktorí od svitu do mrku vzývajú americké hodnoty , ako napr. Šimečka and Company sú ticho a nevyzývajú svojich dobrodincov, aby mlieko dali napríklad chudobným.Plní ľudskosti sú len vtedy, keď dostanú na účet americké doláre…

Pamätám si ako malý chlapec na ZŠ nám presne toto hovorili o kapitalizme. Že radšej to zničia a zlikvidujú ako darovať. Vtedy som sa nad tým zamýšľal a nechápal som prečo to robia. Keď niečo vyrobia a zničia to, nemajú z toho žiadny zisk rovnako ako keby to rozdali ľuďom. Aj som sa pýtal vtedy na to pani učiteľky, síce si už nespomínam, čo mi na to odpovedala, mal som 8 rokov, ale tie pocity mám teraz také ako som mal vtedy. Nevedel som pochopiť ako môže byť nezamestnanosť ako môžu byť ľudia bez domova, ako nemôžu ísť voľne k lekárovi kedy potrebujú, nechápal som prečo si má niekto platiť za zdravie, ako niekto nemôže mať prístup k vzdelaniu keď nemá peniaze. Veď zdravie, vzdelanie idú ruka v ruke s ľudskosťou a múdrosťou. Vraveli nám o úradoch, kde ľudia čakajú na prácu.
Potom ako dospelý som to bohužiaľ pochopil a čo mi je naviac ľúto, že som to pochopil na vlastnej koži čo je to kapitalizmus a čo je to mať moc nad ľuďmi, že kapitalizmus nepozná zľutovanie a ani ľudskosť a že peniaze sú nad všetkým.
A tá doba, ktorá bola, len vďaka nej som mal krásne a pokojné detstvo a som rád, že som to zažil. To bol skutočný život a nie toto. Keď z ľudí sa stala štvaná zver.

Čo znamená byť mužom?

09.01.2023

Byť silný a zodpovedný, aby sa na neho rodina vždy mohla spoľahnúť. Muž by mal byť múrom medzi rodinou a vonkajším svetom. Byť mužom znamená vždy stáť pri rodine. Byť ochranca, aby rodina vedela, že ak sa čokoľvek stane, on tam bude. Ak by mala rodina „spadnúť“ vie sa postarať. Byť mužom znamená prevziať zodpovednosť. Nielen za seba, ale aj za ženu, deti a [...]

Som Slovák a Čechoslovák a preto:

27.10.2022

Som Slovák a Čechoslovák a preto: – budem oslavovať Sviatok všetkých svätých (Dušičky) a nie Hallowen, nezapaľujem tekvicu, ale sviečky a kahance – budem oslavovať Štedrý večer a nie Santa Klausa, Šibačku a nie vajíčkobranie… – budem sa hrdo hlásiť k našim slovanským zvykom a tradíciám a budem ich učiť aj svoje deti a ďalšie pokolenia [...]

Viete prečo dnešné vzťahy netrvajú večne?

24.09.2022

VIETE PREČO DNEŠNÉ VZŤAHY NETRVAJÚ VEČNE? 🌹Pretože honba za úspechom je pre nás dôležitejšie ako naše vlastné šťastie. Pretože venujeme viac pozornosti svojim telefónom ako partnerom. ❤️Môžeme hovoriť ako závidíme starým ľuďom držiacich sa pri prechádzke mestom, ako sa držia za ruky, keď naše srdce nevidí viac ako pred svoj vlastný nos. 🌹Rodičia nemajú [...]

Banská Štiavnica, centrum, po požiari

Banskej Štiavnici pomôže UNESCO aj český rezort kultúry

22.03.2023 06:30

Požiarom zničenému banskému mestu chce ministerstvo pomôcť navýšením personálnych kapacít. Odborníkov spoza hraníc by tam mali poslať aj Česi či UNESCO.

Rusko, Čína, Si Ťin-pching, Vladimir Putin, matrioška

ONLINE: Mierové plány Ukrajiny a Číny sú úplne odlišné. Vojnu nezastavia

22.03.2023 06:05, aktualizované: 06:40

Biely dom: "V tom, čo povedali Putin a Si Ťin-Pching, sme nevideli nič, čo by nás viedlo k tomu, aby sme si mysleli, že vojna na Ukrajine sa skončí čoskoro".

Si Ťin-pching, Vladimir Putin

Expert: Peking neopustí Moskvu, lebo Rusko dokáže zničiť USA

22.03.2023 05:45

"Vladimir Putin a Si Ťin-pching si až tak nedôverujú,“ povedal Michal Lubina, expert na Čínu z Jagelovskej univerzity v Krakove.

poland military base

USA majú v Poľsku prvú stálu základňu na východe: Sme tu, aby sme zostali

21.03.2023 20:29

Spojené štáty v utorok slávnostne začali prevádzku svojej prvej stálej vojenskej posádky v Poľsku a na východnom krídle NATO.

Eddie W. Nicholas

Láska je jediným skutočným zmyslom života

Štatistiky blogu

Počet článkov: 110
Celková čítanosť: 359802x
Priemerná čítanosť článkov: 3271x

Autor blogu