Založ si blog

Hirošima 6. 8. 1945 a Nagasaki 9. 8. 1945

HIROŠIMA 6.8.1945 a NAGASAKI 9.8.1945
V týchto dňoch si pripomíname 77. výročie zhodenia atómových bômb na Hirošimu a Nagasaki.
Vojská USA zhodili atómovú bombu na civilné obyvateľstvo, nie na vojenské objekty. Dodnes nevieme presný počet obetí. Prvý deň zahynulo približne 120.000 ľudí. Do 4 mesiacoch to bolo už 240.000 ľudí. A neskôr sa následky z ožiarenia, spálenia, rakoviny sa odhaduje počet obetí na 500.000 ľudí!!!!
Následky sú viditeľné a ľudia ich doteraz pociťujú. Rakovina, choroby z ožiarenia, dedičné choroby z ožiarenia, neplodnosť, zničené rodiny…atď, atď.
Nikde v médiách o tejto udalosti sa nespomína. Ktovie prečo. Totalita, diktatúra, cenzúra? Alebo všetko to v jednom? Odpoveď si dajte sami.
Ti, ktorí zhodili atómovú bombu, ti, čo vyvraždili indiánov ako pôvodných obyvateľov, budú iných moralizovať? Doteraz USA po 2.svetovej vojne napadli 10-tky krajín, zabili milióny ľudí, zničili milióny rodín, milióny ľudí ostali bez domova. A to kvôli čomu? Kvôli potrebe vlastniť, ničiť a ovládať. Agresivita a amorálnosť je blízka vojnovým zločincom. A kedy budú odsúdení za tieto vojnové zločiny?
Chceli vidieť následky atómovej bomby tak ju zhodili na mesto plné civilistov. Nie na vojenský objekt. Ale na mesto, kde dovtedy žili ľudia.
Ako spieval Karel Kryl „Na rohu ulice vrah o morálce káže.“
Ďakujem, že ste si to prečítali.
Prajem pekný deň.

Čo znamená byť mužom?

09.01.2023

Byť silný a zodpovedný, aby sa na neho rodina vždy mohla spoľahnúť. Muž by mal byť múrom medzi rodinou a vonkajším svetom. Byť mužom znamená vždy stáť pri rodine. Byť ochranca, aby rodina vedela, že ak sa čokoľvek stane, on tam bude. Ak by mala rodina „spadnúť“ vie sa postarať. Byť mužom znamená prevziať zodpovednosť. Nielen za seba, ale aj za ženu, deti a [...]

Som Slovák a Čechoslovák a preto:

27.10.2022

Som Slovák a Čechoslovák a preto: – budem oslavovať Sviatok všetkých svätých (Dušičky) a nie Hallowen, nezapaľujem tekvicu, ale sviečky a kahance – budem oslavovať Štedrý večer a nie Santa Klausa, Šibačku a nie vajíčkobranie… – budem sa hrdo hlásiť k našim slovanským zvykom a tradíciám a budem ich učiť aj svoje deti a ďalšie pokolenia [...]

Viete prečo dnešné vzťahy netrvajú večne?

24.09.2022

VIETE PREČO DNEŠNÉ VZŤAHY NETRVAJÚ VEČNE? 🌹Pretože honba za úspechom je pre nás dôležitejšie ako naše vlastné šťastie. Pretože venujeme viac pozornosti svojim telefónom ako partnerom. ❤️Môžeme hovoriť ako závidíme starým ľuďom držiacich sa pri prechádzke mestom, ako sa držia za ruky, keď naše srdce nevidí viac ako pred svoj vlastný nos. 🌹Rodičia nemajú [...]

babiš

Babiš si po prehre s Pavlom dá „politický detox", o budúcnosti povie viac po sneme ANO

30.01.2023 22:30

Expremiér je nakoniec rád, že v prezidentských voľbách nevyhral. Nenávisť voči nemu je podľa jeho slov "desivá".

Abrams M-1

Rusi sa desia západných tankov pre Ukrajinu. Sľubujú za ne milióny

30.01.2023 22:14

Spolubojovníci dostanú po pol milióna rubľov, smie ich byť však najviac desať.

Belgicko Brusel Nôž Útok

Útok nožom na bruselskej stanici si vyžiadal troch zranených

30.01.2023 21:25

Podozrivý útočník je polícii známy pre svoje "psychické problémy".

Eduard Heger / Boris Kollár / Richard Sulík /

Cirkus pred hlasovaním o termíne predčasných volieb: Kollár jún nepretlačil, Sulík nechce obísť Matoviča

30.01.2023 20:30

Výsledok? Stretnutie sa nakoniec uskutočnilo, no dohoda na termíne sa nezmenila.

Eddie W. Nicholas

Láska je jediným skutočným zmyslom života

Štatistiky blogu

Počet článkov: 110
Celková čítanosť: 354401x
Priemerná čítanosť článkov: 3222x

Autor blogu