Založ si blog

Hirošima 6. 8. 1945 a Nagasaki 9. 8. 1945

HIROŠIMA 6.8.1945 a NAGASAKI 9.8.1945
V týchto dňoch si pripomíname 77. výročie zhodenia atómových bômb na Hirošimu a Nagasaki.
Vojská USA zhodili atómovú bombu na civilné obyvateľstvo, nie na vojenské objekty. Dodnes nevieme presný počet obetí. Prvý deň zahynulo približne 120.000 ľudí. Do 4 mesiacoch to bolo už 240.000 ľudí. A neskôr sa následky z ožiarenia, spálenia, rakoviny sa odhaduje počet obetí na 500.000 ľudí!!!!
Následky sú viditeľné a ľudia ich doteraz pociťujú. Rakovina, choroby z ožiarenia, dedičné choroby z ožiarenia, neplodnosť, zničené rodiny…atď, atď.
Nikde v médiách o tejto udalosti sa nespomína. Ktovie prečo. Totalita, diktatúra, cenzúra? Alebo všetko to v jednom? Odpoveď si dajte sami.
Ti, ktorí zhodili atómovú bombu, ti, čo vyvraždili indiánov ako pôvodných obyvateľov, budú iných moralizovať? Doteraz USA po 2.svetovej vojne napadli 10-tky krajín, zabili milióny ľudí, zničili milióny rodín, milióny ľudí ostali bez domova. A to kvôli čomu? Kvôli potrebe vlastniť, ničiť a ovládať. Agresivita a amorálnosť je blízka vojnovým zločincom. A kedy budú odsúdení za tieto vojnové zločiny?
Chceli vidieť následky atómovej bomby tak ju zhodili na mesto plné civilistov. Nie na vojenský objekt. Ale na mesto, kde dovtedy žili ľudia.
Ako spieval Karel Kryl „Na rohu ulice vrah o morálce káže.“
Ďakujem, že ste si to prečítali.
Prajem pekný deň.

Viete prečo dnešné vzťahy netrvajú večne?

24.09.2022

VIETE PREČO DNEŠNÉ VZŤAHY NETRVAJÚ VEČNE? 🌹Pretože honba za úspechom je pre nás dôležitejšie ako naše vlastné šťastie. Pretože venujeme viac pozornosti svojim telefónom ako partnerom. ❤️Môžeme hovoriť ako závidíme starým ľuďom držiacich sa pri prechádzke mestom, ako sa držia za ruky, keď naše srdce nevidí viac ako pred svoj vlastný nos. 🌹Rodičia nemajú [...]

„Prečo chce táto vláda vyzabíjať medvede? „

06.08.2022

DALI STE SI OTÁZKY „PREČO JE TOĽKO MEDVEĎOV MIMO LESA?“ alebo „PREČO TÁTO VLÁDA CHCE VYZABÍJAŤ MEDVEDE?“ Možno sú premnožené a možno nie. Nie som špecialista na chov medveďov. Sú premnožené naozaj, alebo je to len hra na city pre ľudí? Ak sú premnožené tak na počet km2 pôdy, alebo na km2 lesa? Kde dostaneme pravdivú odpoveď? Isté sú 2 veci [...]

Prečo boli socialistické deti na tom lepšie ako teraz?

29.07.2022

Prečo boli socialistické deti na tom lepšie ako teraz? Keď sme boli ešte deti, na skole nás okrem vedomosti, učili byt lepším človekom. Učili nás slušnosti, pokore, vážiť si starších ľudí, pomáhať s nákupom, keď uvidíme ženu, alebo staršieho človeka, pozdraviť… A.. Učili ešte jednu dôležitú vec. Učili nás pracovať a nebáť sa práce. Mali sme [...]

Haiti, cholera

WHO upozorňuje na možný nárast počtu obetí cholery na Haiti v dôsledku kríz

04.10.2022 15:57

Posledný pozitívny prípad - až do uplynulej nedele - v krajine zaznamenali v roku 2019.

Rusko, prehliadka

Putin vyslal smerom k Ukrajine nukleárny vlak, v pohybe je aj ponorka Belgorod

04.10.2022 15:50

Ruský prezident Putin plánuje pri hraniciach s Ukrajinou test jadrových zbraní.

Zuzana Čaputová / Ján Horecký /

Prezidentka Čaputová vymenovala nového ministra školstva Jána Horeckého

04.10.2022 15:38

Na nového ministra školstva sa čakalo najdlhšie. Medzi kritikmi bola aj prezidentka, Borisa Kollára voľba zrejme potešila.

Eduard Heger / Michal Šipoš / OĽaNO /

Heger: V klube OĽaNO nie sú ovce, poslanci majú názor a funguje zdravá diskusia

04.10.2022 15:30

Premiér a podpredseda OĽaNO to povedal v reakcii na to, že deviati poslanci klubu sa nezúčastnili na hlasovaní o vyslovení nedôvery lídrovi "obyčajných" Igorovi Matovičovi.

Eddie W. Nicholas

Láska je jediným skutočným zmyslom života

Štatistiky blogu

Počet článkov: 108
Celková čítanosť: 342975x
Priemerná čítanosť článkov: 3176x

Autor blogu