Založ si blog

V ŽILÁCH NAM TEČIE HRDÁ SLOVANSKÁ KRV PLNÁ LÁSKY A MÚDROSTI NAŠICH PREDKOV alebo LÁSKA K RODNEJ ZEMI JE ROVNAKO DOLEŽITÁ AKO LÁSKA K ĽUĎOM

Stáročia putujúca múdrosť predávaná z pokolenia na pokolenie, strom života s pevnými koreňmi, lúka posiata krásou ľudskosti, mäkkosť až zamatová krása rodného jazyka, polia, lesy, Tatry, Dunaj i Váh. Pôda plná života dávajúca svoj vlastný život ďalším. Sme národ plný umeleckej a duchovnej kultúry. To všetko sme my. Slováci a Slovania. To, čo máme je naše, spojené s našim vnútrom, naša krv, naše srdce. To všetko si nosíme už po stáročia v sebe. Láska k rodnej krajine je jedna z mnohých lások, ktoré máme v sebe a je rovnako dôležitá ako láska k ľuďom, k rodine, k prírode, zvieratám. Pošliapať hodnoty rodnej krajiny znamená pošliapať hodnoty rodiny.

Svet potrebuje milujúcich ľudí. O to viac v tejto chorej, povrchnej dobe. Ľudí, ktorí cítia a neriešia malichernosti, ale neboja sa otvoriť svoje vnútro. A svojím vnútorným bohatstvom okoreniť a aj zohriať chladné vody tohto sveta.

Slovania sú národ hrdý a milujúci, národ s krásnym srdcom a hlbokou dušou. Slováci, Česi, Rusi sú týmto doslova známy. Som narodený v Československu a vždy budú Čechy mojím domovom a rodnou hrudou. Slovensko a Čechy, krajiny, ktoré patria k sebe nielen blízkosťou jazyka, ale aj cítením, ktoré v sebe všetci máme. Kráľovstvo České plné krásnych a dobrých ľudí s hrdou kráľovskou krvou a veľkým srdcom. Keď som cestoval a spoznal som Slovákov, Čechov alebo Rusov, vždy boli dobrosrdeční, pohostinní, otvorení. Proste národy Dobrákov. Národy krásne svojou ľudskosťou, veľkým srdcom a pokorou. Baľšaja Rus. Nepoznám Rusa, ktorý by nebol dobrosrdečný, ktorý by nemiloval svoju krajinu, ktorý by neprejavoval ľudskosť. A v tomto je krása národa krása ľudí. A som vďačný za každého ruského priateľa, ktorého mám. Sú mi inšpiráciou a dávajú vieru.

Vždy som obdivoval na ľuďoch, keď dokážu nezištne prejaviť ľudskosť. Základné prejavy ako pozdraviť, požiadať, poďakovať. Sú to slová, ktorými môžete ľuďom k lepšiemu zmeniť deň. Prejaviť ľudskosť nie je slabosťou, ale ukáže veľkosť človeka. Pokora nie je o tom padnúť na zem, skloniť hlavu, chrbát. Byť znamená byť pokorný, mať otvorené srdce, mať dušu, pochopenie, hrdosť a úctu. Byť pokorným znamená aj ukázať v sebe ľudskosť a hodnoty.

Prečo je dôležité prejavovať lásku k rodnej zemi? Je to zem našich rodičov, starých rodičov, všetkých našich predkov. Len vďaka nim sme tu a len vďaka nim máme to všetko, čo je v nás. Všetky dary, ktoré v sebe skrývame, krv ktorá nám zurčí v žilách, dušu Slovanskú po stáročia formovanú, žili sme v láske, učili nás svoju múdrosť. Stratiť vlastnú rodnú hrudu znamená stratiť svoju tvár, svoju identitu, pošliapať po pamiatke všetkých predkov, zničiť všetko to, za čo oni pre nás bojovali.

Pokiaľ stratíme identitu, stratíme seba a doslova zabijeme a zatratíme všetkých našich predkov. Kde sa len pozriem vidím kriminalitu, násilie, vydieranie, povrchnosť. Jeden druhého chce vlastniť, mamon. Kam zmizla skutočná láska, kam to všetko speje? Bez lásky sme menej ako zrnko v púšti a bez lásky k rodine a vlasti sme ako zrnko v púšti bez mena. Bez domova. A nám je domovom naše malé a o to viac milované Slovensko.

 

A na záver:

Za seba, za rodinu, za deti, za vlasť, za lásku, za hrdosť a tradície, za Slovensko…proste za nás, Slovákov a všetkých Slovanov. V hrudi nám bije Slovanské srdce a žilách koluje Slovanská krv. Buďme hrdí na zem, po ktorej kráčame, na našu rodnú hrudu, na zem našich predkov, na naše milujúce Slovanské srdce.

Láska je jediným skutočným zmyslom života. Je toľko prejavov lásky koľko je hviezd na nebi, stačí si vždy len jednu vybrať. A láska k vlasti je jedna z nich.

A jedno moje malé prianie na záver. Milujte svoju krajinu, zem našich predkov, buďme všetci hrdí a milujúci a tento dar predávajme ďalej ďalším generáciám. Veďme naše deti k láske a k múdrosti. Sme Slovania a vždy budeme Slovania a nezáleží či sú to Slováci, Česi, Rusi, Rusínci, Bulhari, Bosniaci, Čiernohorci, Gorani, Chorváti, Macedónci, Pomáci, Srbi, Slovinci, Kašubovia, Lužicki Srbi, Moravania, Poliaci, Slezania, pomoranskí Slovinci, Bielorusi, Ukrajinci.

 

Ďakujem, že ste si to prečítali až do konca.

 

Autor: Eddie W. Nicholas

20.2.2020

Čo znamená byť mužom?

09.01.2023

Byť silný a zodpovedný, aby sa na neho rodina vždy mohla spoľahnúť. Muž by mal byť múrom medzi rodinou a vonkajším svetom. Byť mužom znamená vždy stáť pri rodine. Byť ochranca, aby rodina vedela, že ak sa čokoľvek stane, on tam bude. Ak by mala rodina „spadnúť“ vie sa postarať. Byť mužom znamená prevziať zodpovednosť. Nielen za seba, ale aj za ženu, deti a [...]

Som Slovák a Čechoslovák a preto:

27.10.2022

Som Slovák a Čechoslovák a preto: – budem oslavovať Sviatok všetkých svätých (Dušičky) a nie Hallowen, nezapaľujem tekvicu, ale sviečky a kahance – budem oslavovať Štedrý večer a nie Santa Klausa, Šibačku a nie vajíčkobranie… – budem sa hrdo hlásiť k našim slovanským zvykom a tradíciám a budem ich učiť aj svoje deti a ďalšie pokolenia [...]

Viete prečo dnešné vzťahy netrvajú večne?

24.09.2022

VIETE PREČO DNEŠNÉ VZŤAHY NETRVAJÚ VEČNE? 🌹Pretože honba za úspechom je pre nás dôležitejšie ako naše vlastné šťastie. Pretože venujeme viac pozornosti svojim telefónom ako partnerom. ❤️Môžeme hovoriť ako závidíme starým ľuďom držiacich sa pri prechádzke mestom, ako sa držia za ruky, keď naše srdce nevidí viac ako pred svoj vlastný nos. 🌹Rodičia nemajú [...]

Volodymyr Zelenskyj, Španielsko

ONLINE: Kyjev chce vojenských inštruktorov aj z iných krajín. Poliaci kupujú z USA strely dlhého doletu

28.05.2024 06:00, aktualizované: 07:22

Francúzsko nemusí byť jedinou krajinou, ktorá deklarovala vyslanie vojenských inštruktorov na Ukrajinu. Kyjev rokuje aj s ďalšími štátmi.

Bývalý riaditeľ Úradu pre ochranu ústavných činiteľov Peter Krajčírovič

Exšéf bodyguardov o atentáte na Fica: Ochranka nie je o násilí, ale o poriadnej príprave. Otázne je, kto mal aké informácie

28.05.2024 06:00

Ani takmer dva týždne od atentátu nie je jasné, či ochrankári postupovali správne.

Ukrajina, vojak

Západ vyrába muníciu pomalšie a drahšie, než Rusko. Zaplatí za to Kyjev stratou Charkova a Odesy?

28.05.2024 05:30

Rusko chrlí delostrelecké granáty trikrát rýchlejšie a štyrikrát lacnejšie ako Spojené štáty a krajiny Európskej únie, odhaduje poradenská spoločnosť Bain & Company.

Záskalie, skalné okno

Chcete vidieť, kde sa počas SNP ukrývali partizáni? Nahliadnite do vnútra jaskyne očami mReportérky

28.05.2024 05:00

Zábery priamo z jaskyne zachytila mReportérka Ľubka Šeroňová.

Eddie W. Nicholas

Láska je jediným skutočným zmyslom života

Štatistiky blogu

Počet článkov: 110
Celková čítanosť: 398007x
Priemerná čítanosť článkov: 3618x

Autor blogu